To Agkyrovoli
. . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . .

Καλώς Ήλθατε στο Αγκυροβόλι!

Για την καλύτερη περιήγηση σας στο χώρο μας

κάντε την εγγραφή σας ΤΩΡΑ δωρεάν

ή συνδεθείτε με το όνομα μέλους και τον κωδικό

πρόσβασης σας.

Σε περίπτωση που ξεχάσατε τον κωδικό σας

ζητήστε να σας στείλουμε νέο κωδικό πρόσβασης

στο email: agkyrovoliforum@gmail.com

. . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . .
To Agkyrovoli
. . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . .

Καλώς Ήλθατε στο Αγκυροβόλι!

Για την καλύτερη περιήγηση σας στο χώρο μας

κάντε την εγγραφή σας ΤΩΡΑ δωρεάν

ή συνδεθείτε με το όνομα μέλους και τον κωδικό

πρόσβασης σας.

Σε περίπτωση που ξεχάσατε τον κωδικό σας

ζητήστε να σας στείλουμε νέο κωδικό πρόσβασης

στο email: agkyrovoliforum@gmail.com

. . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . .
To Agkyrovoli
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


To Agkyrovoli
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Η Ώρα Είναι
Παρόμοια θέματα
Μάης 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» SARRI ERGON ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 1:07 pm από Μαίρη Γούβα

» Προσφορά // 2 Μήνες Δωρεάν Ρεύμα
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 1:01 pm από Μαίρη Γούβα

» Προσφέρω Γιατί Νοιάζομαι!
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:58 pm από Μαίρη Γούβα

» ΕΠΙΓΡΑΦΕΣ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:54 pm από Μαίρη Γούβα

» Κατασκευή ιστοσελίδων
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:52 pm από Μαίρη Γούβα

» Βαπτιστικά
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:49 pm από Μαίρη Γούβα

» Διανομές & Μεταφορές
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:42 pm από Μαίρη Γούβα

» Συνεργείο Καθαρισμού
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:40 pm από Μαίρη Γούβα

» Ολυμπιακός: «Σφράγισε» το πρωτάθλημα, επόμενος στόχος το αήττητο και το Κύπελλο
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Ιουν 29, 2020 3:51 pm από Μαίρη Γούβα

» ΣΥΡΙΖΑ: Μη «λήξαν» το θέμα του σποτ - Προσπαθούν να τα... μαζέψουν - Συνεχίζονται οι αντιδράσεις
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Ιουν 22, 2020 9:35 am από Μαίρη Γούβα

» Διαγραφή από τα μητρώα αδειών κυκλοφορίας με μια υπεύθυνη δήλωση
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΣαβ Ιουν 20, 2020 9:35 am από Μαίρη Γούβα

» Παπαστράτος: Δωρίζει στη χώρα 20 πυροσβεστικά οχήματα
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΣαβ Ιουν 20, 2020 9:31 am από Μαίρη Γούβα

» Τραγωδία χωρίς τέλος στις ΗΠΑ: Ακόμη 734 νεκροί από κορωνοϊό
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:38 am από Μαίρη Γούβα

» Πώς να φροντίσετε τα μεταξωτά σας ρούχα
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:37 am από Μαίρη Γούβα

» Amber Alert: Εξαφανίστηκε κι άλλη 10χρονη στις Αχαρνές
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:31 am από Μαίρη Γούβα

» Θεσσαλονίκη: Η Αστυνομία κάνει έρευνες και στο ευρύτερο οικογενειακό περιβάλλον της Μαρκέλλας
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:29 am από Μαίρη Γούβα

» Δεμένη με χειροπέδες κρατούσαν την Μαρκέλλα – Πονάει στα πλευρά
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:26 am από Μαίρη Γούβα

» Ξεκινά η ανακατασκευή του Πύργου του Πειραιά!
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΣαβ Μάης 16, 2020 1:44 pm από Μαίρη Γούβα

» Κορωνοϊός - Εκκλησίες: Όλα έτοιμα για την ασφαλή επαναλειτουργία τους
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 4:28 pm από Μαίρη Γούβα

» ΑΣΕΠ: Εργασία τώρα στο Δημόσιο - Προσλήψεις σε νοσοκομεία, μουσεία, ΔΕΗ και δήμους
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:57 pm από Μαίρη Γούβα

» Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ...
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:54 pm από Μαίρη Γούβα

» Ίδρυμα Λάτση: Δωρεά στο Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:48 pm από Μαίρη Γούβα

» Κτηματολόγιο: Παρατάσεις τέλος, έρχονται πρόστιμα - Πότε ξεκινά η ανάρτηση για την Αθήνα
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:45 pm από Μαίρη Γούβα

» Κόρινθος: Στον ανακριτή ο 53χρονος που παρέσυρε και σκότωσε τον 15χρονο
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:40 pm από Μαίρη Γούβα

» Δίκη Τοπαλούδη: Ομόφωνα ένοχοι οι δυο κατηγορούμενοι για τη δολοφονία και τον βιασμό της Ελένης
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:31 pm από Μαίρη Γούβα

» Τελικά ποιος είναι ο αληθινός απολογισμός του κορονοϊού στον κόσμο;
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:25 pm από Μαίρη Γούβα

» Η θαλάσσια τραγωδία του πλοίου «Πόπη» που έγινε αφορμή για να βγει η φράση «έγινε της Πόπης» (ΦΩΤΟ)
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Δεκ 01, 2019 11:41 am από Μαίρη Γούβα

» Κ. Τσιάρας: Αποσύρεται η διάταξη για τη βλασφημία
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:51 pm από Μαίρη Γούβα

» Ιερώνυμος για διάταξη περί βλασφημίας: Διαφυλάττει το θρησκευτικό συναίσθημα των πιστών
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:43 pm από Μαίρη Γούβα

» Παρέμβαση ΕΣΡ για την εκπομπή του Γιώργου Λιάγκα στον ΣΚΑΪ
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:24 pm από Μαίρη Γούβα

» Ερντογάν σε ΕΕ: Μη μας απειλείτε, έχουμε 4 εκατομμύρια πρόσφυγες
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:19 pm από Μαίρη Γούβα

» Σι Τζινπίνγκ για Γλυπτά του Παρθενώνα: Όχι μόνο συμφωνώ να επιστρέψουν στην Ελλάδα αλλά θα έχετε και τη στήριξή μας
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:16 pm από Μαίρη Γούβα

» Νέα Φιλαδέλφεια: Τα κορίτσια που παρήλασαν αλά Monty Python εξηγούν γιατί το έκαναν
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Οκτ 30, 2019 6:14 pm από Μαίρη Γούβα

» Οι ΗΠΑ αναγνώρισαν τη Γενοκτονία των Αρμενίων
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Οκτ 30, 2019 5:20 pm από Μαίρη Γούβα

» Κερατσίνι: Εξαφανισμένος ο οδηγός φορτηγού μετά από θανάσιμο τροχαίο
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠεμ Οκτ 24, 2019 6:19 pm από Μαίρη Γούβα

» Το «ευχαριστώ» των Παμμακεδονικών Οργανώσεων στον Μακρόν για το «βέτο» στα Σκόπια
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠεμ Οκτ 24, 2019 6:15 pm από Μαίρη Γούβα

» H Εβελίνα Παπούλια μιλάει για την πίστη της στο Θεό
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 5:10 pm από Μαίρη Γούβα

» ΟΑΕΔ: Προσλήψεις για 35.000 ανέργους με την νέα κοινωφελή εργασία
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 5:03 pm από Μαίρη Γούβα

» Χρεοκοπία Thomas Cook: Γιατί βάρεσε «κανόνι» ο ταξιδιωτικός κολοσσός;
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 4:55 pm από Μαίρη Γούβα

» Παιδοκτονία στην Πετρούπολη: «Είδα το μωρό παγωμένο, ανάμεσα σε παλιόχαρτα και σκουπίδια»
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 4:51 pm από Μαίρη Γούβα

» Χρεοκοπία Thomas Cook: Πώς θα γίνει ο επαναπατρισμός των 50.000 «εγκλωβισμένων» στην Ελλάδα
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 4:48 pm από Μαίρη Γούβα

» Μειώσεις φόρων: Πόσο θα μειωθεί η μηνιαία παρακράτηση σε μισθούς και συντάξεις από 1η Ιανουαρίου
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 2:19 pm από Μαίρη Γούβα

» Μουντομπάσκετ 2019, Ελλάδα-Τσεχία 84-77: Προσπάθησε, αλλά δεν τα κατάφερε
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 2:17 pm από Μαίρη Γούβα

» Λαυρέντης Μαχαιρίτσας: Έφυγε στα 63 του ένας σπουδαίος καλλιτέχνης - Οι τελευταίες στιγμές
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 2:14 pm από Μαίρη Γούβα

» Σαμοθράκη: Αγώνας δρόμου για ανεφοδιασμό και βελτίωση των λιμενικών υποδομών
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΣαβ Αυγ 17, 2019 5:59 am από Μαίρη Γούβα

» Σκιάθος: Βlack out στο νησί εξαιτίας βλάβης
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΣαβ Αυγ 17, 2019 5:57 am από Μαίρη Γούβα

» Συγκίνηση για τη Μυρτώ της Πάρου: Στη θάλασσα επτά χρόνια μετά τη φρικτή της κακοποίηση
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΣαβ Αυγ 17, 2019 5:54 am από Μαίρη Γούβα

» Εύβοια: Στάχτη 25.000 στρέμματα δάσους - Τεράστια η οικολογική καταστροφή
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Αυγ 14, 2019 1:55 pm από Μαίρη Γούβα

» Βιταμίνη D: 15 καθημερινά συμπτώματα έλλειψης
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Αυγ 11, 2019 10:09 am από Μαίρη Γούβα

» Φόβοι για «νέο Τσερνόμπιλ» σε δυο πόλεις της Ρωσίας μετά την έκρηξη σε ναυτική βάση
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΣαβ Αυγ 10, 2019 6:39 am από Μαίρη Γούβα

Ψηφοφορία
Τι Προσέχετε σε μία άγνωστη Γυναίκα;
 Κόμμωση
 Μάτια
 Χείλη
 Στήθος
 Πισινό
 Μέση
 Όλα
 Δεν Βλέπω.. (αλήθεια??)
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
Πόσο τυχεροί είστεσήμερα
Πόσο τυχεροί είστε σήμερα:

Ελάτε στο Facebook
ForeverGreen Greece
ΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ
TSIMPIDIS TRANSPORT
Κομμωτήριο Μπέττυ & Ρεβέκκα
Εναλλακτικές Θεραπείες
Perfumes Alexander
Ο Καιρός Σήμερα

 

 . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .

Πήγαινε κάτω 
+8
METAXAS
GoldenIce
EARTHMOTHER
ΤΑΝΙΑ
Λόλα Λάλου
SX
Μαίρη Γούβα
Agkyrovoli
12 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Agkyrovoli
Administrator
Administrator
Agkyrovoli


Κατσίκα
Αριθμός μηνυμάτων : 3387
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Πειραιάς

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 12, 2010 12:19 pm

Κάθε χρόνο τέτοιες μέρες, οι πιο αισιόδοξοι από μας βγάζουμε τα μπλοκάκια και γράφουμε λίστες με νέους προγραμματισμούς και υποσχέσεις προς τον εαυτό μας για τη νέα χρονιά. Οι πιο απαισιόδοξοι, έχουμε παραιτηθεί από αυτή την «παιδική» λειτουργία, εξακολουθώντας όμως να ελπίζουμε στην αλλαγή, περιμένοντας να έρθει σαν «από μηχανής θεός» ή από τους άλλους.

Αργά ή γρήγορα, και οι μεν και οι δε, απογοητευόμαστε και γυρνάμε πίσω στις «παλιές καλές συνήθειες» που μας εξασφαλίζουν το γνώριμο, με την προσδοκία και την ελπίδα ότι την επόμενη φορά, την επόμενη χρονιά - υπό άλλες συνθήκες - τα πράγματα θα είναι διαφορετικά.

Ο συμβολισμός της πρώτης μέρας του χρόνου, ως ευκαιρία για μια νέα αρχή, αξίζει μόνο ως συμβολισμός. Ουσιαστικά καμία μέρα δεν διαφέρει από την άλλη. Η κάθε στιγμή μπορεί να σημαίνει μια νέα αρχή και αυτή είναι μια επιλογή που πάντα έχουμε.

Με αυτές τις σκέψεις, λέω να φτιάξω μια διαφορετική «λίστα» φέτος, που θα έχει νόημα και ουσία κάθε μέρα του χρόνου, ανεξάρτητα από τους όποιους (κατά τα άλλα θεμιτούς) εξωτερικούς στόχους ή τις προσωρινές επιθυμίες μου.


* * *

Θέλω να θυμάμαι:

… ότι ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από μένα. Υπάρχει και θα εξακολουθήσει να υπάρχει χωρίς εμένα. Όμως μια συγκεκριμένη θέση ανήκει αποκλειστικά και μοναδικά σε μένα, που μόνο εγώ μπορώ να καλύψω. Αυτό είναι το μοναδικό χρέος μου και το εκπληρώνω αποκαλύπτοντας τον Εαυτό μου καθημερινά, όχι ακολουθώντας ή μιμούμενη άλλους.

… ότι το μέλλον, η ελπίδα, η προσδοκία είναι αβέβαιες υποσχετικές. Η δύναμη μου βρίσκεται στο παρόν (ο μόνος χρόνος που υπάρχει πραγματικά), στον οποίο έχω την ευθύνη και την επιλογή της δράσης.

… ότι η αντίληψη μου επηρεάζεται από την ορατότητα μου. Αυτό που βλέπω είναι αυτό που επιλέγω με τη σκέψη μου και αναγνωρίζω ως πεδίο όρασης μου. Το εξωτερικό είναι προβολή αυτού που υπάρχει ήδη μέσα μου.

… ότι αυτά που πρέπει να αλλάξω είναι ειδικά όσα πιστεύω ότι δεν χρειάζονται αλλαγή.

… να εντοπίζω την ενοχή γιατί αυτή με ακινητοποιεί. Δεν προχωρώ όταν δεν συγχωρώ και δεν συγχωρώ ό,τι δεν κατανοώ.

… ότι το παρελθόν παύει να υπάρχει μόνο όταν αποφασίζω να το απελευθερώσω συναισθηματικά, όχι όταν το καταπιέζω ή όταν φοβάμαι να το αντικρίζω αντικειμενικά.

… ότι η θυματοποίηση και η αυτοθυσία δεν είναι αρετές.

… ότι οι βίαιοι, επιθετικοί άνθρωποι είναι φοβισμένοι άνθρωποι.

… ότι όταν φοβάμαι δεν αγαπώ, όταν πιστεύω στην έλλειψη δεν μπορώ να δίνω και όταν αγνοώ την ουσία μου, υπηρετώ το εγώ.

… ότι θερίζω αυτά που σπέρνω. Η άγνοια αυτής της αλήθειας δεν εμποδίζει την εφαρμογή της, απλά με κρατά στο σκοτάδι και στην επανάληψη. .

… ότι η ελευθερία που αναζητώ στον κόσμο βρίσκεται μόνο στην ελευθερία από τα δεσμά του εγώ, που εγώ η ίδια έχω δημιουργήσει.

… ότι ο καθένας – και ιδιαίτερα τα παιδιά μου – έχουν επιλέξει το δικό τους μονοπάτι, το οποίο δεν μπορώ να κρίνω, να εμποδίσω, να υποδείξω ή να αλλάξω. Μπορώ μόνο να προσφέρω τα εφόδια που θα βοηθήσουν και θα συντροφεύσουν το κάθε παιδί στο δρόμο της επιστροφής του.

… ότι κάθε φορά που θυμώνω, φοβάμαι ότι θα χάσω τον έλεγχο, φοβάμαι να μετακινηθώ προς το άγνωστο, φοβάμαι να ρισκάρω.

… ότι τα εμπόδια, οι αποτυχίες και τα λάθη είναι μόνο ευκαιρίες που με διδάσκουν. Δεν έχουν καμία άλλη αξία πέρα από αυτήν. .

… ότι η πρόθεση μου έχει δημιουργική δύναμη. Παρατηρώντας ό,τι δημιουργώ, μπορώ να βλέπω την πραγματική πρόθεση μου (η οποία παραμένει κρυμμένη μόνο αν το επιλέγω).

… ότι επιλέγω να κοιμάμαι και να ονειρεύομαι πιστεύοντας ότι το όνειρο είναι η αντικειμενική πραγματικότητα. Το ξύπνημα είναι αδιαπραγμάτευτο. Επιλέγω μόνο το χρόνο που θα ξυπνήσω.

… ότι δεν υπάρχουν τυχαία γεγονότα. Υπάρχει μόνο η δική μου περιορισμένη αντίληψη που εμποδίζει την παραδοχή της σοφίας της Συνδετικής Ενέργειας.

… ότι η ενότητα, η ειρήνη, η αγάπη είναι εσωτερικές καταστάσεις που εκδηλώνονται εξωτερικά. Μπορώ να δώσω μόνο αυτά που κατέχω.

… ότι τίποτα που ανήκει σε αυτόν τον κόσμο δεν μπορεί να είναι σταθερό, αναλλοίωτο και άφθαρτο. Η γέννηση και ο θάνατος είναι διαδικασίες της ζωής με μοναδικό σκοπό τη μάθηση.

… ότι σε ό,τι προσκολλούμαι πρέπει να το χάσω, ό,τι έχω ανάγκη αποδεικνύεται ψεύτικο και ότι φοβάμαι το έλκω – όχι ως τιμωρία αλλά ως ευκαιρία απελευθέρωσης από τα δεσμά της κυριαρχίας του εγώ.

… ότι έχω χρέος ν’ αρνούμαι οτιδήποτε (πεποίθηση, κατάσταση) που μπορεί να με βλάψει. Η καλύτερη άμυνα δεν είναι η επίθεση της θέσης του άλλου αλλά η υπεράσπιση της αλήθειας.

… ότι κάθε επιθυμητή αλλαγή συμβαίνει μόνο στο επίπεδο του νου που είναι ο δημιουργός της πραγματικότητας μου. Καμία εξωτερική προσπάθεια ή αλλαγή δεν διαρκεί.

… ότι πρέπει να γίνω η αλλαγή που θέλω να δω (στον κόσμο, στους άλλους). Το συλλογικό ακολουθεί αναπόφευκτα το ατομικό.

… ότι η αλήθεια δεν χρειάζεται προσπάθεια, η αγάπη δεν απαιτεί αυτοθυσία, η ειρήνη δεν επιτυγχάνεται με τη βία. Η αλήθεια αποκαλύπτεται ότι φανερώνεται το ψέμα, η αγάπη εκδηλώνεται όταν εξαφανίζεται ο φόβος, η ειρήνη επικρατεί με την Ένωση.

… ότι η έλλειψη εμπιστοσύνης είναι μόνο μέσα μου. Όταν εμπιστεύομαι τον Εαυτό μου, τότε μπορώ να εμπιστεύομαι όλους τους ανθρώπους αλλά όχι όλα τα λόγια τους, όλες τις συμπεριφορές τους και όλες τις πράξεις τους.

… ότι μόνο το φως διώχνει το σκοτάδι. Δεν αποδυναμώνω τον εαυτό μου πολεμώντας με σκιές και φαντάσματα.

… ότι κάθε φορά που επιλέγω να μη θυμάμαι, επιλέγω να βυθίζομαι στο όνειρο που ονομάζω πραγματικότητα, αλλά είναι μόνο η δική μου υποκειμενική πραγματικότητα.

… να είμαι ευγνώμων για όλα όσα έχω και είμαι – είναι πάντα πολύ περισσότερα από αυτά που δεν έχω και πιστεύω πως δεν είμαι.


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.agkyrovoli.forumgreek.com
Agkyrovoli
Administrator
Administrator
Agkyrovoli


Κατσίκα
Αριθμός μηνυμάτων : 3387
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Πειραιάς

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 12, 2010 12:20 pm

Eσείς τι θα θέλετε να θυμάστε; . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Icon_question . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Icon_question . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Icon_question











. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 593719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.agkyrovoli.forumgreek.com
Agkyrovoli
Administrator
Administrator
Agkyrovoli


Κατσίκα
Αριθμός μηνυμάτων : 3387
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2009
Ηλικία : 44
Τόπος : Πειραιάς

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 12, 2010 12:22 pm

... Θα ήθελα να θυμάμαι περισσότερο απο τα αναφερόμενα ότι:


… ότι τίποτα που ανήκει σε αυτόν τον κόσμο δεν μπορεί να είναι σταθερό, αναλλοίωτο και άφθαρτο. Η γέννηση και ο θάνατος είναι διαδικασίες της ζωής με μοναδικό σκοπό τη μάθηση.


… να είμαι ευγνώμων για όλα όσα έχω και είμαι – είναι πάντα πολύ περισσότερα από αυτά που δεν έχω και πιστεύω πως δεν είμαι.










. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 593719
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.agkyrovoli.forumgreek.com
Μαίρη Γούβα
VIP woman
VIP woman
Μαίρη Γούβα


Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 24488
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 63
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 12, 2010 12:29 pm

… ότι ο καθένας – και ιδιαίτερα τα παιδιά μου – έχουν επιλέξει το δικό τους μονοπάτι, το οποίο δεν μπορώ να κρίνω, να εμποδίσω, να υποδείξω ή να αλλάξω. Μπορώ μόνο να προσφέρω τα εφόδια που θα βοηθήσουν και θα συντροφεύσουν το κάθε παιδί στο δρόμο της επιστροφής του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SX
VIP woman
VIP woman
SX


Αριθμός μηνυμάτων : 14011
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2009
Τόπος : Athens

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 12, 2010 4:35 pm

..οτι τα εμποδια ,οι αποτυχιες και τα λαθη ειναι μονο ευκαιριες που με διδασκουν.
Δεν εχουν καμμια αλλη αξια περα απο αυτην...

..οτι σε οτι προσκολλουμαι πρεπει να το χασω ,οτι εχω αναγκη αποδεικνυεται ψευτικο
και οτι φοβαμαι το ελκω-οχι ως τιμωρια αλλα ως ευκαιρια απελευθερωσης
απο τα δεσμα της κυριαρχιας του εγω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λόλα Λάλου
VIP woman
VIP woman
Λόλα Λάλου


Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2601
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2009
Ηλικία : 54
Τόπος : Aθήνα

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 12, 2010 7:56 pm

… ότι η ελευθερία που αναζητώ στον κόσμο βρίσκεται μόνο στην ελευθερία από τα δεσμά του εγώ, που εγώ η ίδια έχω δημιουργήσει.

… ότι έχω χρέος ν’ αρνούμαι οτιδήποτε (πεποίθηση, κατάσταση) που μπορεί να με βλάψει. Η καλύτερη άμυνα δεν είναι η επίθεση της θέσης του άλλου αλλά η υπεράσπιση της αλήθειας.

… ότι η πρόθεση μου έχει δημιουργική δύναμη. Παρατηρώντας ό,τι δημιουργώ, μπορώ να βλέπω την πραγματική πρόθεση μου (η οποία παραμένει κρυμμένη μόνο αν το επιλέγω). . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 112411
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΤΑΝΙΑ
Support Member
Support Member
ΤΑΝΙΑ


Γάτα
Αριθμός μηνυμάτων : 306
Ημερομηνία εγγραφής : 17/11/2009
Ηλικία : 49
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 12, 2010 8:17 pm

Θέλω να θυμάμαι
να ζω κάθε στιγμή της ζωής μου καλή ή κακή με πάθος και να την αγκαλιάζω με αγάπη
να είμαι αισιόδοξη
να εκτιμώ αυτά που έχω
να μη γκρινιάζω για ανούσια πράγματα Very Happy Very Happy Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.leoforosoneirwn.blogspot.com
EARTHMOTHER
VIP woman
VIP woman
EARTHMOTHER


Αριθμός μηνυμάτων : 8835
Ημερομηνία εγγραφής : 21/08/2009
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 12, 2010 10:23 pm

… ότι η αντίληψη μου επηρεάζεται από την ορατότητα μου. Αυτό που βλέπω
είναι αυτό που επιλέγω με τη σκέψη μου και αναγνωρίζω ως πεδίο όρασης
μου. Το εξωτερικό είναι προβολή αυτού που υπάρχει ήδη μέσα μου.

… ότι το παρελθόν παύει να υπάρχει μόνο όταν αποφασίζω να το
απελευθερώσω συναισθηματικά, όχι όταν το καταπιέζω ή όταν φοβάμαι να το
αντικρίζω αντικειμενικά.

… ότι η θυματοποίηση και η αυτοθυσία δεν είναι αρετές.

… ότι ο καθένας – και ιδιαίτερα τα παιδιά μου – έχουν επιλέξει το δικό
τους μονοπάτι, το οποίο δεν μπορώ να κρίνω, να εμποδίσω, να υποδείξω ή
να αλλάξω. Μπορώ μόνο να προσφέρω τα εφόδια που θα βοηθήσουν και θα
συντροφεύσουν το κάθε παιδί στο δρόμο της επιστροφής του.

… ότι τίποτα που ανήκει σε αυτόν τον κόσμο δεν μπορεί να είναι σταθερό,
αναλλοίωτο και άφθαρτο. Η γέννηση και ο θάνατος είναι διαδικασίες της
ζωής με μοναδικό σκοπό τη μάθηση.

… να είμαι ευγνώμων για όλα όσα έχω και είμαι – είναι πάντα πολύ περισσότερα από αυτά που δεν έχω και πιστεύω πως δεν είμαι.




. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 473704
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GoldenIce
Super Specialist
Super Specialist
GoldenIce


Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1445
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 63

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠεμ Ιαν 14, 2010 7:59 am

… ότι το παρελθόν παύει να υπάρχει μόνο όταν αποφασίζω να το απελευθερώσω συναισθηματικά, όχι όταν το καταπιέζω ή όταν φοβάμαι να το αντικρίζω αντικειμενικά. . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 81355
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
METAXAS
VIP man
VIP man
METAXAS


Μαϊμου
Αριθμός μηνυμάτων : 6610
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 56
Τόπος : ΚΙΛΚΙΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠαρ Ιαν 15, 2010 5:16 pm

… ότι η θυματοποίηση και η αυτοθυσία δεν είναι αρετές.

… ότι οι βίαιοι, επιθετικοί άνθρωποι είναι φοβισμένοι άνθρωποι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Smaragda
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Smaragda


Γάτα
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 05/12/2009
Ηλικία : 48
Τόπος : Ελλαδα

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 19, 2010 2:41 pm

ΤΑΝΙΑ έγραψε:
Θέλω να θυμάμαι
να ζω κάθε στιγμή της ζωής μου καλή ή κακή με πάθος και να την αγκαλιάζω με αγάπη
να είμαι αισιόδοξη
να εκτιμώ αυτά που έχω
να μη γκρινιάζω για ανούσια πράγματα Very Happy Very Happy Very Happy

ναι..ολα αυτα..κ να μην ξεχνω επισης να λεω το σ αγαπω στην οικογενεια μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μαίρη Γούβα
VIP woman
VIP woman
Μαίρη Γούβα


Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 24488
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 63
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 19, 2010 8:01 pm

… ότι το μέλλον, η ελπίδα, η προσδοκία είναι αβέβαιες υποσχετικές. Η δύναμη μου βρίσκεται στο παρόν (ο μόνος χρόνος που υπάρχει πραγματικά), στον οποίο έχω την ευθύνη και την επιλογή της δράσης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GoldenIce
Super Specialist
Super Specialist
GoldenIce


Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1445
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 63

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιαν 20, 2010 5:01 am

Smaragda έγραψε:
ΤΑΝΙΑ έγραψε:
Θέλω να θυμάμαι
να ζω κάθε στιγμή της ζωής μου καλή ή κακή με πάθος και να την αγκαλιάζω με αγάπη
να είμαι αισιόδοξη
να εκτιμώ αυτά που έχω
να μη γκρινιάζω για ανούσια πράγματα Very Happy Very Happy Very Happy

ναι..ολα αυτα..κ να μην ξεχνω επισης να λεω το σ αγαπω στην οικογενεια μου

Όταν χάνεις αυτούς που αγαπάς, τότε νιώθεις πόσο τους αγαπούσες.Για αυτό να τους λέτε κάθε μέρα πόσο πολύ τους αγαπάτε και να το δείχνετε με κάθε τρόπο. . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 81355
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tinasar
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Tinasar


Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2010
Ηλικία : 62
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Ιαν 24, 2010 9:32 pm

… ότι η αντίληψη μου επηρεάζεται από την ορατότητα μου. Αυτό που βλέπω είναι αυτό που επιλέγω με τη σκέψη μου και αναγνωρίζω ως πεδίο όρασης μου. Το εξωτερικό είναι προβολή αυτού που υπάρχει ήδη μέσα μου.


… ότι αυτά που πρέπει να αλλάξω είναι ειδικά όσα πιστεύω ότι δεν χρειάζονται αλλαγή.


… ότι ο καθένας – και ιδιαίτερα τα παιδιά μου – έχουν επιλέξει το δικό τους μονοπάτι, το οποίο δεν μπορώ να κρίνω, να εμποδίσω, να υποδείξω ή να αλλάξω. Μπορώ μόνο να προσφέρω τα εφόδια που θα βοηθήσουν και θα συντροφεύσουν το κάθε παιδί στο δρόμο της επιστροφής του.

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 129843
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
GoldenIce
Super Specialist
Super Specialist
GoldenIce


Βουβάλι
Αριθμός μηνυμάτων : 1445
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 63

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Ιαν 26, 2010 7:19 am

… ότι δεν υπάρχουν τυχαία γεγονότα. Υπάρχει μόνο η δική μου περιορισμένη αντίληψη που εμποδίζει την παραδοχή της σοφίας της Συνδετικής Ενέργειας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λόλα Λάλου
VIP woman
VIP woman
Λόλα Λάλου


Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2601
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2009
Ηλικία : 54
Τόπος : Aθήνα

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Ιαν 27, 2010 1:22 pm

… ότι η αλήθεια δεν χρειάζεται προσπάθεια, η αγάπη δεν απαιτεί αυτοθυσία, η ειρήνη δεν επιτυγχάνεται με τη βία. Η αλήθεια αποκαλύπτεται ότι φανερώνεται το ψέμα, η αγάπη εκδηλώνεται όταν εξαφανίζεται ο φόβος, η ειρήνη επικρατεί με την Ένωση. . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 112411
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μαίρη Γούβα
VIP woman
VIP woman
Μαίρη Γούβα


Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 24488
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 63
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Μαρ 03, 2010 1:23 pm

… ότι η ελευθερία που αναζητώ στον κόσμο βρίσκεται μόνο στην ελευθερία από τα δεσμά του εγώ, που εγώ η ίδια έχω δημιουργήσει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
METAXAS
VIP man
VIP man
METAXAS


Μαϊμου
Αριθμός μηνυμάτων : 6610
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 56
Τόπος : ΚΙΛΚΙΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤετ Μαρ 03, 2010 7:26 pm


Θέλω να θυμάμαι:

… ότι ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω από μένα. Υπάρχει και θα εξακολουθήσει να υπάρχει χωρίς εμένα. Όμως μια συγκεκριμένη θέση ανήκει αποκλειστικά και μοναδικά σε μένα, που μόνο εγώ μπορώ να καλύψω. Αυτό είναι το μοναδικό χρέος μου και το εκπληρώνω αποκαλύπτοντας τον Εαυτό μου καθημερινά, όχι ακολουθώντας ή μιμούμενη άλλους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λόλα Λάλου
VIP woman
VIP woman
Λόλα Λάλου


Σκύλος
Αριθμός μηνυμάτων : 2601
Ημερομηνία εγγραφής : 20/06/2009
Ηλικία : 54
Τόπος : Aθήνα

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΣαβ Μαρ 06, 2010 10:54 pm

… ότι το μέλλον, η ελπίδα, η προσδοκία είναι αβέβαιες υποσχετικές. Η δύναμη μου βρίσκεται στο παρόν (ο μόνος χρόνος που υπάρχει πραγματικά), στον οποίο έχω την ευθύνη και την επιλογή της δράσης. . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 112411
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μαίρη Γούβα
VIP woman
VIP woman
Μαίρη Γούβα


Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 24488
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 63
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΠεμ Μαρ 11, 2010 12:32 pm

… ότι τίποτα που ανήκει σε αυτόν τον κόσμο δεν μπορεί να είναι σταθερό, αναλλοίωτο και άφθαρτο. Η γέννηση και ο θάνατος είναι διαδικασίες της ζωής με μοναδικό σκοπό τη μάθηση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μαίρη Γούβα
VIP woman
VIP woman
Μαίρη Γούβα


Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 24488
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 63
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΣαβ Απρ 10, 2010 8:58 pm

… να είμαι ευγνώμων για όλα όσα έχω και είμαι – είναι πάντα πολύ περισσότερα από αυτά που δεν έχω και πιστεύω πως δεν είμαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
BERO
VIP woman
VIP woman
BERO


Κατσίκα
Αριθμός μηνυμάτων : 5184
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 12:08 pm

Θελω να θυμαμε οτι....



1) Η αλήθεια σκοτώνει τα μικρόβια του νου.

2) Για να ζηλεύεις πρέπει να είσαι πολύ άρρωστος.

3)
Όταν σκέφτεσαι εκείνους που σε πλήγωσαν τους δίνεις δύναμη.

4) Οι ενοχές δεν βοηθάνε κανέναν.

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 880968 . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 896687 . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . 880968
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://dream.forumgreek.com
METAXAS
VIP man
VIP man
METAXAS


Μαϊμου
Αριθμός μηνυμάτων : 6610
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 56
Τόπος : ΚΙΛΚΙΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 6:35 pm

… ότι το μέλλον, η ελπίδα, η προσδοκία είναι αβέβαιες υποσχετικές. Η δύναμη μου βρίσκεται στο παρόν (ο μόνος χρόνος που υπάρχει πραγματικά), στον οποίο έχω την ευθύνη και την επιλογή της δράσης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MARIANNAKI
Expert
Expert
MARIANNAKI


Αριθμός μηνυμάτων : 616
Ημερομηνία εγγραφής : 06/07/2009
Τόπος : ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΚυρ Απρ 11, 2010 8:24 pm

ΘΕΛΩ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΘΕΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΑΡΙΖΕΙ..............





. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Godblessme

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
METAXAS
VIP man
VIP man
METAXAS


Μαϊμου
Αριθμός μηνυμάτων : 6610
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 56
Τόπος : ΚΙΛΚΙΣ

. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .   . . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . . EmptyΤρι Απρ 13, 2010 1:41 pm

Δεν αξίζει να κλαίς για κανέναν. Όσοι αξίζουν τα δάκρυα σου, δεν θα σε κάνουν ποτέ να κλάψεις!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
. . . * * * Θέλω να θυμάμαι * * * . . .
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Σε θέλω εδώ!
» Θέλω.....Νο2!!!!
» Θέλω να μάθω μουσική...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
To Agkyrovoli :: Διασκέδαση - Ψυχαγωγία :: Το Καφέ του Αγκυροβόλι-
Μετάβαση σε: