To Agkyrovoli
. . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . .

Καλώς Ήλθατε στο Αγκυροβόλι!

Για την καλύτερη περιήγηση σας στο χώρο μας

κάντε την εγγραφή σας ΤΩΡΑ δωρεάν

ή συνδεθείτε με το όνομα μέλους και τον κωδικό

πρόσβασης σας.

Σε περίπτωση που ξεχάσατε τον κωδικό σας

ζητήστε να σας στείλουμε νέο κωδικό πρόσβασης

στο email: agkyrovoliforum@gmail.com

. . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . .
To Agkyrovoli
. . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . .

Καλώς Ήλθατε στο Αγκυροβόλι!

Για την καλύτερη περιήγηση σας στο χώρο μας

κάντε την εγγραφή σας ΤΩΡΑ δωρεάν

ή συνδεθείτε με το όνομα μέλους και τον κωδικό

πρόσβασης σας.

Σε περίπτωση που ξεχάσατε τον κωδικό σας

ζητήστε να σας στείλουμε νέο κωδικό πρόσβασης

στο email: agkyrovoliforum@gmail.com

. . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . . * * * . . .
To Agkyrovoli
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


To Agkyrovoli
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Η Ώρα Είναι
Παρόμοια θέματα
Σεπτέμβριος 2024
ΔευΤριΤετΠεμΠαρΣαβΚυρ
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
ΗμερολόγιοΗμερολόγιο
Πρόσφατα Θέματα
» SARRI ERGON ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 1:07 pm από Μαίρη Γούβα

» Προσφορά // 2 Μήνες Δωρεάν Ρεύμα
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 1:01 pm από Μαίρη Γούβα

» Προσφέρω Γιατί Νοιάζομαι!
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:58 pm από Μαίρη Γούβα

» ΕΠΙΓΡΑΦΕΣ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:54 pm από Μαίρη Γούβα

» Κατασκευή ιστοσελίδων
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:52 pm από Μαίρη Γούβα

» Βαπτιστικά
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:49 pm από Μαίρη Γούβα

» Διανομές & Μεταφορές
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:42 pm από Μαίρη Γούβα

» Συνεργείο Καθαρισμού
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Ιουλ 08, 2020 12:40 pm από Μαίρη Γούβα

» Ολυμπιακός: «Σφράγισε» το πρωτάθλημα, επόμενος στόχος το αήττητο και το Κύπελλο
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Ιουν 29, 2020 3:51 pm από Μαίρη Γούβα

» ΣΥΡΙΖΑ: Μη «λήξαν» το θέμα του σποτ - Προσπαθούν να τα... μαζέψουν - Συνεχίζονται οι αντιδράσεις
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Ιουν 22, 2020 9:35 am από Μαίρη Γούβα

» Διαγραφή από τα μητρώα αδειών κυκλοφορίας με μια υπεύθυνη δήλωση
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΣαβ Ιουν 20, 2020 9:35 am από Μαίρη Γούβα

» Παπαστράτος: Δωρίζει στη χώρα 20 πυροσβεστικά οχήματα
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΣαβ Ιουν 20, 2020 9:31 am από Μαίρη Γούβα

» Τραγωδία χωρίς τέλος στις ΗΠΑ: Ακόμη 734 νεκροί από κορωνοϊό
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:38 am από Μαίρη Γούβα

» Πώς να φροντίσετε τα μεταξωτά σας ρούχα
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:37 am από Μαίρη Γούβα

» Amber Alert: Εξαφανίστηκε κι άλλη 10χρονη στις Αχαρνές
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:31 am από Μαίρη Γούβα

» Θεσσαλονίκη: Η Αστυνομία κάνει έρευνες και στο ευρύτερο οικογενειακό περιβάλλον της Μαρκέλλας
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:29 am από Μαίρη Γούβα

» Δεμένη με χειροπέδες κρατούσαν την Μαρκέλλα – Πονάει στα πλευρά
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΚυρ Ιουν 14, 2020 8:26 am από Μαίρη Γούβα

» Ξεκινά η ανακατασκευή του Πύργου του Πειραιά!
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΣαβ Μάης 16, 2020 1:44 pm από Μαίρη Γούβα

» Κορωνοϊός - Εκκλησίες: Όλα έτοιμα για την ασφαλή επαναλειτουργία τους
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 4:28 pm από Μαίρη Γούβα

» ΑΣΕΠ: Εργασία τώρα στο Δημόσιο - Προσλήψεις σε νοσοκομεία, μουσεία, ΔΕΗ και δήμους
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:57 pm από Μαίρη Γούβα

» Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ...
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:54 pm από Μαίρη Γούβα

» Ίδρυμα Λάτση: Δωρεά στο Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:48 pm από Μαίρη Γούβα

» Κτηματολόγιο: Παρατάσεις τέλος, έρχονται πρόστιμα - Πότε ξεκινά η ανάρτηση για την Αθήνα
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:45 pm από Μαίρη Γούβα

» Κόρινθος: Στον ανακριτή ο 53χρονος που παρέσυρε και σκότωσε τον 15χρονο
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:40 pm από Μαίρη Γούβα

» Δίκη Τοπαλούδη: Ομόφωνα ένοχοι οι δυο κατηγορούμενοι για τη δολοφονία και τον βιασμό της Ελένης
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:31 pm από Μαίρη Γούβα

» Τελικά ποιος είναι ο αληθινός απολογισμός του κορονοϊού στον κόσμο;
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠαρ Μάης 15, 2020 3:25 pm από Μαίρη Γούβα

» Η θαλάσσια τραγωδία του πλοίου «Πόπη» που έγινε αφορμή για να βγει η φράση «έγινε της Πόπης» (ΦΩΤΟ)
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΚυρ Δεκ 01, 2019 11:41 am από Μαίρη Γούβα

» Κ. Τσιάρας: Αποσύρεται η διάταξη για τη βλασφημία
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:51 pm από Μαίρη Γούβα

» Ιερώνυμος για διάταξη περί βλασφημίας: Διαφυλάττει το θρησκευτικό συναίσθημα των πιστών
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:43 pm από Μαίρη Γούβα

» Παρέμβαση ΕΣΡ για την εκπομπή του Γιώργου Λιάγκα στον ΣΚΑΪ
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:24 pm από Μαίρη Γούβα

» Ερντογάν σε ΕΕ: Μη μας απειλείτε, έχουμε 4 εκατομμύρια πρόσφυγες
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:19 pm από Μαίρη Γούβα

» Σι Τζινπίνγκ για Γλυπτά του Παρθενώνα: Όχι μόνο συμφωνώ να επιστρέψουν στην Ελλάδα αλλά θα έχετε και τη στήριξή μας
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤρι Νοε 12, 2019 2:16 pm από Μαίρη Γούβα

» Νέα Φιλαδέλφεια: Τα κορίτσια που παρήλασαν αλά Monty Python εξηγούν γιατί το έκαναν
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Οκτ 30, 2019 6:14 pm από Μαίρη Γούβα

» Οι ΗΠΑ αναγνώρισαν τη Γενοκτονία των Αρμενίων
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Οκτ 30, 2019 5:20 pm από Μαίρη Γούβα

» Κερατσίνι: Εξαφανισμένος ο οδηγός φορτηγού μετά από θανάσιμο τροχαίο
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠεμ Οκτ 24, 2019 6:19 pm από Μαίρη Γούβα

» Το «ευχαριστώ» των Παμμακεδονικών Οργανώσεων στον Μακρόν για το «βέτο» στα Σκόπια
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΠεμ Οκτ 24, 2019 6:15 pm από Μαίρη Γούβα

» H Εβελίνα Παπούλια μιλάει για την πίστη της στο Θεό
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 5:10 pm από Μαίρη Γούβα

» ΟΑΕΔ: Προσλήψεις για 35.000 ανέργους με την νέα κοινωφελή εργασία
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 5:03 pm από Μαίρη Γούβα

» Χρεοκοπία Thomas Cook: Γιατί βάρεσε «κανόνι» ο ταξιδιωτικός κολοσσός;
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 4:55 pm από Μαίρη Γούβα

» Παιδοκτονία στην Πετρούπολη: «Είδα το μωρό παγωμένο, ανάμεσα σε παλιόχαρτα και σκουπίδια»
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 4:51 pm από Μαίρη Γούβα

» Χρεοκοπία Thomas Cook: Πώς θα γίνει ο επαναπατρισμός των 50.000 «εγκλωβισμένων» στην Ελλάδα
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Σεπ 23, 2019 4:48 pm από Μαίρη Γούβα

» Μειώσεις φόρων: Πόσο θα μειωθεί η μηνιαία παρακράτηση σε μισθούς και συντάξεις από 1η Ιανουαρίου
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 2:19 pm από Μαίρη Γούβα

» Μουντομπάσκετ 2019, Ελλάδα-Τσεχία 84-77: Προσπάθησε, αλλά δεν τα κατάφερε
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 2:17 pm από Μαίρη Γούβα

» Λαυρέντης Μαχαιρίτσας: Έφυγε στα 63 του ένας σπουδαίος καλλιτέχνης - Οι τελευταίες στιγμές
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΔευ Σεπ 09, 2019 2:14 pm από Μαίρη Γούβα

» Σαμοθράκη: Αγώνας δρόμου για ανεφοδιασμό και βελτίωση των λιμενικών υποδομών
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΣαβ Αυγ 17, 2019 5:59 am από Μαίρη Γούβα

» Σκιάθος: Βlack out στο νησί εξαιτίας βλάβης
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΣαβ Αυγ 17, 2019 5:57 am από Μαίρη Γούβα

» Συγκίνηση για τη Μυρτώ της Πάρου: Στη θάλασσα επτά χρόνια μετά τη φρικτή της κακοποίηση
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΣαβ Αυγ 17, 2019 5:54 am από Μαίρη Γούβα

» Εύβοια: Στάχτη 25.000 στρέμματα δάσους - Τεράστια η οικολογική καταστροφή
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Αυγ 14, 2019 1:55 pm από Μαίρη Γούβα

» Βιταμίνη D: 15 καθημερινά συμπτώματα έλλειψης
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΚυρ Αυγ 11, 2019 10:09 am από Μαίρη Γούβα

» Φόβοι για «νέο Τσερνόμπιλ» σε δυο πόλεις της Ρωσίας μετά την έκρηξη σε ναυτική βάση
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΣαβ Αυγ 10, 2019 6:39 am από Μαίρη Γούβα

Ψηφοφορία
Τι Προσέχετε σε μία άγνωστη Γυναίκα;
Κόμμωση
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_lcap8%Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_rcap1
 8% [ 1 ]
Μάτια
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_lcap8%Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_rcap1
 8% [ 1 ]
Χείλη
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_lcap8%Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_rcap1
 8% [ 1 ]
Στήθος
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_lcap0%Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_rcap1
 0% [ 0 ]
Πισινό
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_lcap8%Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_rcap1
 8% [ 1 ]
Μέση
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_lcap0%Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_rcap1
 0% [ 0 ]
Όλα
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_lcap58%Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_rcap1
 58% [ 7 ]
Δεν Βλέπω.. (αλήθεια??)
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_lcap8%Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Vote_rcap1
 8% [ 1 ]
Σύνολο Ψήφων : 12
Πόσο τυχεροί είστεσήμερα
Πόσο τυχεροί είστε σήμερα:

Ελάτε στο Facebook
ForeverGreen Greece
ΜΑΤΙΑ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ
TSIMPIDIS TRANSPORT
Κομμωτήριο Μπέττυ & Ρεβέκκα
Εναλλακτικές Θεραπείες
Perfumes Alexander
Ο Καιρός Σήμερα

 

 Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Μαίρη Γούβα
VIP woman
VIP woman
Μαίρη Γούβα


Ποντικός
Αριθμός μηνυμάτων : 24488
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2009
Ηλικία : 63
Τόπος : ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες   Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες EmptyΤετ Μαρ 01, 2017 11:15 am

Θρήνος μετά το δυστύχημα με την Πόρσε

Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες ImageHandler

Ο τραγικός πατέρας, ο Απόστολος Βακάκης και η μητέρα του Ανδρέα μίλησαν για την απώλεια των ανθρώπων τους - Την ίδια ώρα, βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ βρήκαν «ταξικό μίσος»!

Στο 83ο χιλιόμετρο της Εθνικής Οδού Αθηνών-Λαμίας οι μαύροι τοίχοι στον χώρο στάθμευσης και κάποια σκόρπια μικρά συντρίμμια είναι ό,τι απέμεινε πλέον από το φρικιαστικό δυστύχημα της περασμένης Κυριακής που συγκλόνισε το πανελλήνιο.

Αυτά απέμειναν και οι λέξεις. Λέξεις που βγήκαν με δυσκολία από τα στόματα των ανθρώπων που θρηνούν τέσσερις ψυχές που χάθηκαν μέσα σε δευτερόλεπτα, όταν η ανεξέλεγκτη Porsche του Γιώργου Βακάκη καρφώθηκε με σφοδρότητα στο Honda civic του Υπάτιου Πατμάνογλου.

Ο τραγικός πατέρας και σύζυγος εμφανίσθηκε με μια αξιοθαύμαστη ψυχραιμία να περιγράφει τις τραγικές στιγμές που έζησε μετά την ολέθρια σύγκρουση.


Υπάτιος Πατμάνογλου: «Έβλεπα την οικογένειά μου να καίγεται»

Η πρώτη του κουβέντα ήταν, «περνάω πολύ δύσκολα. Σταμάτησα στο πάρκινγκ για να πάω να κάνω την ανάγκη μου και μόλις μπήκα στην τουαλέτα, ξαφνικά πήρε φωτιά όλο το κτίριο. Δεν είχε φως και έβλεπα μόνο φλόγες και καπνούς». Αμέσως μετά όπως δήλωσε «το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να σωθώ, να πέσω κάτω, να βάλω την μπλούζα μου στο πρόσωπό μου μπροστά για να μην εισπνέω καπνό και να βγω έξω όσο πιο γρήγορα γίνεται για να σωθώ, νομίζοντας ότι έξω είναι μια χαρά τα πράγματα».

Μόνο που όταν βγήκε έξω αντίκρισε σκηνές βγαλμένες από μια επίγεια κόλαση. «Πίστευα ότι μόνο στο κτίριο έγινε αυτό και όχι στους ανθρώπους έξω. Και μόλις βγήκα έξω βλέπω το αυτοκίνητό μου κομμένο στα δυο και προσπαθώ να καταλάβω τι έγινε και δεν μπορώ. Δεν φαινόταν ότι άλλο αυτοκίνητο είχε τρακάρει το δικό μου. Βλέπω την οικογένειά μου να καίγεται. Δεν το πίστευα. Έλεγα θα τρελαθώ, δεν ήξερα πώς έγινε η ανατίναξη. Όπως κάνω το γύρο βλέπω την Porsche και ένα νεκρό οδηγό. Δεν είχα καταλάβει ότι αυτός είχε πέσει πάνω στο δικό μου αυτοκίνητο. Έβλεπα νεκρούς παντού. Παίρνω τηλέφωνο τον αδερφό μου και του είπα να έρθει να με πάρει. Ήρθε το ΕΚΑΒ και μου είπαν οι άνθρωποι "ψυχραιμία". Πού να τη βρω την ψυχραιμία. Ούτε στο χειρότερο εχθρό αυτό, να βλέπεις τη γυναίκα σου και το παιδί σου καμένο. Έγιναν όλα μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα. Το παιδί μου δεν κοιμόταν, η Αποστολία ήταν μέσα στο αμάξι με το παιδί και δεν κατέβηκαν γιατί το παιδί ήταν ανήσυχο».

Η περιγραφή του Υπάτιου συγκλονίζει όταν αναφέρεται στον Γιώργο Βακάκη και τον Ανδρέα Γεωργακόπουλο, εκφράζοντας την λύπη του για τον χαμό τους: «Σίγουρα η γυναίκα μου θα τα είδε όλα, θα είδε το αμάξι της να έρχεται πάνω της αλλά για να μην προλάβει να κάνει τίποτα θα έφυγαν ακαριαία. Τους φίλησα και τους αποχαιρέτησα. Είδα τα πάντα. Δεν έζησε κανείς. Μόνο τα κλειδιά μου και το κινητό μου έχω, τίποτα άλλο. Μόνο το κινητό μου πετάχτηκε από μέσα. Θέλω να δώσω συλλυπητήρια και στις άλλες οικογένειες. Τα παιδιά αυτά δεν ήθελαν ούτε να σκοτωθούν, ούτε να σκοτώσουν την οικογένειά μου. Συλλυπητήρια και σε αυτή τη μάνα που κάηκε το παιδί της».


Οικογένεια Βακάκη: «Ο Θεός μας ζητά να ζήσουμε με το αφόρητο»

Μέχρι χθες η οικογένεια του Γιώργου Βακάκη τηρούσε απόλυτη σιωπή. Μια σιωπή που έσπασε με την δήλωση που δόθηκε μέσω του Αθηναϊκού-Μακεδονικού πρακτορείου και η οποία λέει τα εξής:

«Ο Θεός μας ζητά να διαχειριστούμε το αδιανόητο και να ζήσουμε με το αφόρητο. Σε αυτές τις δύσκολες στιγμές, θέλουμε να εκφράσουμε τα θερμά συλλυπητήρια μας και στις υπόλοιπες οικογένειες και να ευχαριστήσουμε για τη συμπαράσταση όλων στο θρήνο μας για την τραγική πρόωρη απώλεια τριών νέων ανθρώπων και ενός παιδιού.
Οικογένεια Απόστολου Βακάκη».

Σύμφωνα με πληροφορίες ο επιχειρηματίας ενημερώθηκε για τον θάνατο του γιου του και το φρικιαστικό δυστύχημα, λίγο πριν τις εννιά το βράδυ της Κυριακής, ευρισκόμενος στο Πόρτο Χέλι, σε κατοικία φίλων του που τον φιλοξενούσαν για το τριήμερο.

Αντίθετα η μητέρα του έμαθε το θλιβερό νέο στο Λονδίνο όπου βρισκόταν και επέστρεψε τις επόμενες ώρες στην Ελλάδα, σωστό ράκος για το τελευταίο αντίο.

Οι αδερφές του Χριστίνα και Σοφία ειδοποιήθηκαν από φίλους στην Αθήνα όπου βρισκόντουσαν για το τριήμερο λίγο μετά τις οχτώ το βράδυ της Κυριακής.


Έλενα Μπούζα: «Όταν μου τηλεφώνησαν δεν το πίστευα»

Όταν πληροφορήθηκε την τραγική είδηση για τον χαμό του γιου της Ανδρέα Γεωργακόπουλου, η γιατρός κ. Έλενα Μπούζα θέλησε αρχικά να μεταβεί στο νοσοκομείο για να δει το παιδί της, αφού αδυνατούσε να πιστέψει ότι σκοτώθηκε τόσο άδικα.

Χρειάστηκε μεγάλη προσπάθεια εκ μέρους του αξιωματικού που της μιλούσε για να την αποτρέψει. Την έπεισε μόνο όταν της είπε ότι δεν θα άντεχε και δεν της άξιζε να δει το παιδί της στην κατάσταση που βρέθηκε μερικές δεκάδες μέτρα μακριά από την σκηνή της αυτοκινητιστικής αυτής τραγωδίας.

Διευθύντρια στην μονάδα Εντατικής Θεραπείας Νεογνών στο «Αγία Σοφία» η κ. Μπούζα επιστράτευσε όλα τα ψυχικά της αποθέματα για να περιγράψει τα όσα βίωσε: «Στεναχωριέμαι απέραντα για το παιδί μου. Ήταν ένα παιδί εκλεκτό με πολύ μέλλον μπροστά του, που μόνο καλό είχε κάνει στον κόσμο, ένα ιδιαίτερο παιδί με χαρίσματα και λυπάμαι που έφυγε άδοξα και νωρίς με αυτό τον βίαιο τρόπο. Σπούδασε μηχανολόγος μηχανικός στο Μετσόβιο πολυτεχνείο και ήθελε να κάνει μεταπτυχιακά στα οικονομικά, να συνδυάσει τη Μηχανολογία με τα οικονομικά. Ήταν ένα δυνατό μυαλό, έβαζε στόχους και τους πετύχαινε και είμαι σίγουρη ότι θα πετύχαινε στη ζωή του. Είχε ετοιμάσει το μέλλον του να πάει στο εξωτερικό και να συνεχίσει τις σπουδές του».

Σπουδές που δεν θα γίνουν ποτέ, μετά από το συγκλονιστικό τροχαίο της περασμένης Κυριακής που στοίχισε την ζωή του γιου της και του κολλητού του φίλου.

«Με τον Γιώργο Βακάκη ήταν φίλοι καλοί από το σχολείο, από τη σχολή Μωραΐτη και συνέχισαν να είναι αγαπημένοι. Είναι μεγάλο παιδί, είχε τους φίλους του και δεν είναι σε μια ηλικία που ανακοινώνει στην μητέρα του πού θα πάει. Με πήραν τηλέφωνο από την Τροχαία και δεν μπορούσα να το πιστέψω. Το δυστύχημα ήταν τραγικό. Έφυγαν τέσσερις άνθρωποι άδικα».


Βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ είδαν ταξικό μίσος

Μέσα στην ανείπωτη θλίψη για τον χαμό τεσσάρων ανθρώπων ενεφανίσθησαν βουλευτές του κυβερνώντος κόμματος που δεν δίστασαν να δηλώσουν ότι το τραγικό δυστύχημα εμπεριέχει ταξικό μίσος! Είναι χαρακτηριστικό ότι στις σελίδες κοινωνικής δικτύωσης οι συζητήσεις και τα σχόλια για το αδιανόητο τροχαίο δυστύχημα αποτελούν υπ' αριθμόν ένα θέμα.

Δεν είναι λίγοι εκείνοι που στα διαδικτυακά «καφενεία» έχουν υιοθετήσει αντίστοιχη στάση και επιχειρήματα με εκείνα του βουλευτή του ΣΥΡΙΖΑ Νίκου Μανιού ο οποίος με δηλώσεις του στον ΑΝΤ1 διαπίστωσε ότι το δυστύχημα έχει ταξικά χαρακτηριστικά.

«Εμπεριέχει το ταξικό στοιχείο. Τι να πω, επειδή ήταν παιδί πλουσίου είχε καλό αυτοκίνητο ή επειδή ήταν παιδί πλουσίου, δεν είχε μάθει να σέβεται τη ζωή των άλλων;», είπε ο βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ και συνέχισε: «Ότι υπάρχουν γρήγορα αυτοκίνητα είναι ένας ταξικός παραλογισμός, διότι απευθύνεται σ' έναν πολύ πλούσιο, εγώ δεν μπορώ να αγοράσω τέτοιο αυτοκίνητο. Ο άλλος το παίρνει εύκολα. Αυτή η ευκολία δημιουργεί μια κατάσταση στον ίδιο ότι "δεν βαριέσαι, όλα είναι δικά μου"».


Στο ίδιο μήκος κύματος κινήθηκε και η βουλευτής Ιωαννίνων του ΣΥΡΙΖΑ Μερόπη Τζούφη, η οποία υποστήριξε: «Η πρώτη ανάγνωση είναι αυτή: ότι είναι ένα πολύ πλούσιο παιδί με πολύ ακριβό αυτοκίνητο, να μη βλέπει όριο στο δρόμο και να θεωρεί ότι όλα αυτά του ανήκουν. Αυτό του έδωσε τη δυνατότητα να έχει αυτή την έπαρση και να συμπεριφέρεται μ' αυτό τον τρόπο. Να μην είναι οριοθετημένος. Έτσι έγινε πρόξενος αυτού του ατυχήματος».

Εντελώς αντίθετη ήταν η άποψη που εξέφρασε απαντώντας στους συναδέλφους του μέσω twitter ο αντιπρόεδρος της Ν.Δ. Άδωνις Γεωργιάδης: «Βγήκαν πάλι όλοι οι αριστεροί με μίσος για τον πλούσιο κακομαθημένο, να χύσουν πάλι το βρώμικό τους φθόνο σαν δηλητήριο. Την Κυριακή το απόγευμα κάποιοι γονείς δέχθηκαν αυτό το τηλεφώνημα που όλοι οι γονείς τρέμουμε και έμαθαν ότι έχασαν το παιδί τους. Μπροστά στον ανθρώπινο πόνο, όλοι γινόμαστε ένα, πλούσιοι και φτωχοί».

Συντασσόμενος σχεδόν με τον κ. Γεωργιάδη εμφανίσθηκε ο βουλευτής των ΑΝΕΛ Δημήτρης Καμμένος που σχολίασε τα τεκταινόμενα στο facebook γράφοντας χαρακτηριστικά: «Δεν υπάρχει ταξικό πρόσημο μπροστά στον θάνατο. Αλίμονο εάν οι Άνθρωποι μπαίνουμε σε τόσο λάθος δρόμο. Όλοι οι γονείς ανατριχιάσαμε, ανεξαιρέτως τύπου εργασίας, σπουδών, τραπεζικών λογαριασμών ή τόπου κατοικίας. Λυπήθηκα αφάνταστα για το μωρό, την μητέρα και τους αδικοχαμένους νέους χωρίς δεύτερες σκέψεις. Ας προσέχουμε τις δηλώσεις μας».

Το συγκλονιστικό βίντεο από το φρικιαστικό τροχαίο δυστύχημα:










http://www.protothema.gr/greece/article/658332/suglonistika-logia-apo-tis-treis-oikogeneies-pou-thrinoun-meta-to-dustuhima-me-tin-porse/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Συγκλονιστικά λόγια και «αντίο» από τις τρεις οικογένειες
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Νέα συγκλονιστικά στοιχεία για το θάνατο του Δημήτρη Σαράντη (vid)
» Με γρίπη 1 στις 10 οικογένειες
» Απόφαση σταθμός του ΣτΕ για οικογένειες και μελλόνυμφους

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
To Agkyrovoli :: Ενημέρωση :: Περίπτερο-
Μετάβαση σε: